Spawanie półautomatyczne

Specjalizujemy się w profesjonalnym spawaniu półautomatycznym takich materiałów, jak stal konstrukcyjna i kwasoodporna, a także aluminium. Dysponujemy nowoczesnym urządzeniem marki KEMPI, które pozwala nam na wykonanie spoin najwyższej jakości i trwałości.

Wykorzystujemy metody MIG, MAG oraz TIG, które umożliwiają łączenie materiału o różnych parametrach – MIG/MAG sprawdzają się przy stali lub aluminium o grubości powyżej 1 mm, natomiast TIG wykorzystuje się przy cieñszych powierzchniach. Pracę wykonujemy w osłonie argonu lub dwutlenku węgla, dbając o to, by spajane powierzchnie były wolne od tlenku i nie posiadały wad na spoinach w postaci przerw czy porów. Wykorzystywane przez nas gazy tworzą łuk elektryczny, a także chronią elektrodę oraz stopiony metal przed utlenieniem, wpływając pozytywnie na cały proces łączenia.

Jesteśmy w posiadaniu normy spawalniczej EN 3834-2, gwarantującej zgodność naszych umiejętności spajania z najwyższymi standardami w branży. Nasi kontrolerzy, których wiedza jest poparta uprawnieniami VT2, dbają o poprawność wykonania każdego zlecenia.

Poza spawaniem automatycznym, poddajemy także dane elementy dodatkowej obróbce szczotkowania, cynkowania lub malowania proszkowego. Dzięki temu Klient uzyskuje gotowy produkt, który spełni jego oczekiwania pod wszystkimi względami.

Spawanie MAG

Wśród wykorzystywanych przez nas metod spajania półautomatycznego znajduje się spawanie MAG, które umożliwia łączenie stali lub aluminium o grubości powyżej 1 mm. Skrót ten pochodzi od sformułowania Metal Active Gas i oznacza spajanie materiału elektrodą topliwą przy pomocy osłony gazów aktywnych, takich jak dwutlenek węgla, także w mieszaninie z argonem. Metoda ta pozwala na uzyskanie spoin bardzo wysokiej jakości, pozbawionych wad w postaci szczelin czy porów. Wykorzystuje się ją przy łączeniu stali niestopowych, takich jak stal konstrukcyjna czy kwasoodporna, a także aluminium. Dzięki naszemu doświadczeniu, a także nowoczesnym narzędziom przeznaczonym do spajania materiałów, jesteśmy w stanie wykonać najbardziej skomplikowane zlecenia w krótkim czasie i niskiej cenie. Zapewniamy przy tym wytrzymałe spoiny bardzo wysokiej jakości.

Spawanie TIG

Specjalizujemy się także w spawaniu TIG, wykorzystywanym głównie do spajania materiałów o grubości mniejszej niż 1 mm, natomiast nie większej, niż 10 mm. Jest to metoda łukowa, wykorzystująca elektrodę wolframową w osłonie argonu. Pozwala na spajanie wszystkich gatunków stali, w szczególności wysokostopowych, a także metali nieżelaznych. Doskonale sprawdza się również przy łączeniu aluminium oraz jego stopów, ponieważ umożliwia uzyskiwanie lepszych i trwalszych spoin. Dzięki wykorzystaniu tej metody jesteśmy w stanie zrealizować każde zlecenie, zapewniając Klientom najwyższą jakość łączeñ, co wpłynie na wytrzymałość całego produktu. Jesteśmy doświadczoną firmą, która dysponuje najlepszymi narzędziami umożliwiającymi prawidłowe spajanie materiałów przy zachowaniu doskonałej jakości usług. Zapewniamy naszym Klientom terminową realizację nawet największych zleceñ.

 

Zobacz także nasze produkty